Ve dnech 1.-5.5. 2019 se výprava sedmi závodníků a trenérů Akademie karate Olomouc vypravila na mezinárodní závody  European Cup for Juniors, Cadets and Kids do hlavního města Makedonie -Skopje. Výprava v zastoupení Akademie karate Olomouc získala na tomto turnaji 4x zlatou medaili, 4x stříbrnou medaili, 10x bronzovou medaili ve velké konkurenci 180 závodníků z osmi států, z Makedonie, Rumunska, Kypru, Arménie, Srbska, Slovinska a Ruska. Závodníci Akademie se postavili do boje proti černým pásům v disciplínách kata individual (sestava technik), kumite (zápas), kihon (techniky), kata tým (týmové sestavy) a kumite tým a enbu tým (předem sestavený boj), kategorie byly rozděleny podle věku závodníků.

První den jsme si skvěle užili výlet v hlavním městě Skopje, krásný výhled, místní speciality, historické centrum a mnoho dalšího. Let byl super a všichni si skvěle užili. Atmosféra a nálada byla skvělá a všichni jsme si přivezli nejen medaile, ale také zkušenosti a mnoho skvělých zážitků 😀

Zlatou medaili a vítězem kategorie s obsazeností 10 až 16 závodníků se stali: Viktor Škařupa (kata individual), Viktor Škařupa (kihon) a v týmových disciplínách kata tým ve složení Škařupa – Růžička – Svoboda a kumite tým ve stejném obsazení, kde bojovali s černými pásky. Dále stříbrné medaile vybojovali tito závodníci: v individuálních disciplínách Tomáš Růžička (kihon 16 závodníků) a v týmových disciplínách kata tým: Škařupová – Skřivánková – Leznová, enbu tým Škařupa – Hanus, enbu tým Škařupa – Škařupová. Bronzové medaile získali: David Svoboda kata individual (16 závodníků), Tomáš Růžička kumite individual (15 závodníků), Eliška Skřivánková 2x bronz (kata a v kumite individual, kde trvrdě bojovala s černými pásky), Adéla Leznová kata, Klára Škařupová 3x bronz v početných individuálních disciplínách kata, kihon a kumite, Ondřej Hanus kata (15 závodníků s černými pásky),  a v týmových disciplínách enbu Skřivánková – Hanus. Všichni předvedli skvělý výkon a reprezentovali akademii karate Olomouc, federaci tradičního karate Fudokan a Českou republiku. Velké poděkování patří sponzorovi, který na tuto akci významně přispěl, rodičům a hlavně závodníkům 😉