„ZVÝŠENÍ SEBEDŮVĚRY A SEBEÚCTY“

Vaše dítě bude plnit úkoly, u kterých by ho nikdy nenapadlo, že je zvládne. Děti budou překvapené, a zároveň sami budou překvapovat v tom, co zvládnou. Budou si uvědomovat, že dosáhnou mnohem víc, než si mysleli, a zvedne se jejich sebedůvěra.

„KARATE JE MNOHEM VÍCE NEŽ KOPY A ÚDERY….“

Po stovky let je karate nejenom sebeobranným uměním.  Pomáhá dětem rozvíjet vlastnosti jako je disciplína a sebeovládání. Ve skutečnosti používáme karate jako nástroj k tomu, aby dítě v životě uspělo.

Karate pomůže vašemu dítěti v mnoha životních situacích, ve kterých se ocitne: ve škole, doma, když přechází silnici nebo když se má rozhodnout při výběru povolání.

„ KARATE JE VŠE, CO JE KOLEM NÁS“

Děti získají větší schopnost soustředění ve škole, získají odvahu více se ptát a získat odpovědi na své otázky, mají větší úctu k rodičům, uznávají hodnoty a dodržují etiketu.

„ ZDRAVÍ, SEBEOBRANA A RADOST“

V dnešní době počítačů, tabletů a PS 3 je stále těžší dostat děti na jakékoliv cvičení. Tento problém dnešní doby řešíme a snažíme se, aby cvičení karate děti oslovilo a bavilo je. Zároveň se jim cvičením zlepšuje fyzická kondice a jsou silnější. Navíc je tradiční karate bezkontaktní, a velmi bezpečné.

Ve skutečnosti je v karate menší úrazovost, než např. na bowlingu, kole nebo bruslích. Je to tím, že při cvičení dětí dbáme na roztahování, streching, správné provádění technik a děti jsou pořád pod pečlivým dohledem.

ZKOUŠKY NA PÁSKY

Na základě získaných dovedností a naučených technik karate, sestavy KATA, KIHON a KUMITE se skládají zkoušky na různě barevné pásky podle úrovně. Barevné pásky jsou pro děti motivační. Po přesunutí do skupiny děti pokročilí, se děti učí další a další sestavy kata a složitější techniky. Učení se karate nikdy nekončí.

ZÁVODY A TURNAJE

Děti akademie se mohou pravidelně zúčastňovat závodů a přátelských turnajů. Záleží jen na nich, zda budou chtít závodit nebo ne. Na různých turnajích si děti mohou porovnat své dovednosti získané v karate s ostatními dětmi.

Díky závodům národních i mezinárodních, kterých se naše akademie pravidelně účastní, potkávají děti nové kamarády i z jiných klubů a států.

KARATE DĚTI 11-15 LET

„KARATE JE SEBEORANA“

Děti se v karate učí, zejména jak se účinně bránit, aby jim nikdo nezpůsobil ponížení a strach. My neučíme děti jenom sebeobraně, ale i diplomacii. Komunikace je vždy na prvním místě. Ve skutečnosti lze 9 z 10 situací vyřešit vždy pomocí mluvících dovedností. Děti se naučí s klidem ukončit vzniklou situaci, dříve než je útočník napadne, ale pokud toto nebude fungovat, bude vaše dítě vědět, jak se ubránit a uniknout. Tradiční karate je umění boje beze zbraně, určené zejména na sebeobranu. Neučíme děti vyvolávat konflikty a chovat se agresivně.

TRÉNINK AŽ 3X TÝDNĚ

Karate klade na cvičence jen takovou fyzickou zátěž, jakou jeho zvládne, je proto vhodné jak pro chlapce, tak dívky všech věkových kategorií.

Výuka pro děti probíhá pravidelně až 3× týdně, je však jen na Vašich možnostech, jak často bude Vaše dítě na tréninky chodit.

VÍKENDOVÉ AKCE

Pro členy akademie pořádáme různé víkendové akce, do kterých zapojujeme i celé rodiny. Jedná se o různé semináře, cvičení rodičů s dětmi, výlety a máme radost s toho, že to všechny baví.

LETNÍ A ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Každý rok Akademie karate Olomouc pořádá letní a zimní soustředění, kterého se mohou zúčastnit všichni členové. Na tomto soustředění jsou speciální tréninky a program her. Soustředění trvá 7 dnů. Po tuto dobu se mohou rodiče kdykoliv přijít podívat.