Karatisté z akademie karate Olomouc se ve dnech 29.4.2018  a  17.6.2018  zúčastnili dvou prestižních soutěží ve stylu karate shotokan S.K.I.F. (Shotokan Karate International Federation), na které se tvrdě připravovali. Dne 29.4. v Hradci Králové ve sportovní hale Třebeš proběhla mezinárodní soutěž Grand Prix S.K.I.F. s hojnou účastní mezinárodních závodníků celkem 314  soutěžících z 8 států. Závodníci akademie karate Olomouc v této velké soutěži získali 11 medailí v disciplínách kata, kumite a kata tým. Stříbrnou medaili získali: Karolína Jelénková, Klára Škařupová, Eliška Skřivánková, Adéla Leznová. Bronzovou medaili získali: Viktor Škařupa, David Svoboda (kata i katatým), Tomáš Růžička, Ondřej Hanus, David Vyroubal, Elen Hojgrová. / Druhou významnou soutěží bylo Mistrovství České republiky S.K.I.F. v Hradci Králové dne 17.6. , na které se utkali ti nejlepší karatelské z celé země. Děti z akademie obsadily řadu medailových příček v kategoriích od nejmladších až po dorostence, taktéž v různých disciplínách (kata, katatým, kumite). Závodníci si přivezli celkem 21 medailí (8x zlato, 7x stříbro, 6x bronz), někteří i z více disciplín. Jmenovitě mistry České republiky S.K.I.F. se stali tito závodníci: Federico Diana, Eliška Skřivánková, Ester Chovancová, Natálie Doubravová, Monika Roušová, Michael Hecht, Adam Doubrava a Jakub Novák. Vicemistry ČR jsou: Elen Hojgrová, Viktor Škařupa, Alessandro Diana, Tomáš Růžička, David Svoboda, Klára Škařupová, a Adéla Leznová. Bronzovou medaili vybojovala: Veronika Růžičková (ve dvou discilplínách kata i kumite). Všichni skvěle reprezentovali Akademii karate a město Olomouc. Všem patří velká gratulace.