Zkoušky se konají 1x ročně. V případě, že je karateka připraven a splňuje veškeré předpoklady ke zkouškám, může se tato lhůta zkrátit.KARATE JE TAKÉ O TRPĚLIVOSTI“.

ZKOUŠKY
Plán termínů zkoušek od 9. KYU až 1. DAN je zhruba na 7-10 let dle technických a morálních znalostí. Lhůta se může zkrátit na 5-6 let a odvíjí se od intenzity tréninku, schopnostech a přístupu  ke cvičení.

  • Barva pásku (obi) v karate označuje výkonnostní úroveň cvičence. V tomto smyslu není pásek jen prostředkem k výkonnostní identifikaci, ale také označením toho, co se ještě karateka musí naučit.
  • Stupeň pásku neukazuje výlučně schopnost provést jednotlivé techniky, ale i morální a charakterové vlastnosti a sportovní chování. Zkušební řád je pevně stanoveným systémem. Je to dlouholetá výzva, kterou každý karateka musí akceptovat již na začátku své cesty karate-do k úspěchu a poznání.
  • Stupně technické vyspělosti byly zásadně rozděleny do dvou skupin: žákovské a mistrovské. Žákovské stupně Kyu, byly seřazeny sestupně s tím, že nejvyšší žákovský stupeň technické vyspělosti bylo 1.kyu (hnědý pás).
  • V karatedó bývá jako nejnižší stupeň technické vyspělosti přidělován bílý pás. Kyu znamená v překladu krok. Zkoušky se organizují dle požadavků zkušebního řádu, směrnic a zkouší výhradně zkušební komisař s platnou licencí.
  • Zkoušky jsou celorepublikově i světově uznávány i v ostatních svazech karate  začleněných do České unie bojových umění a světových federacích karate Shotokan, rozdílné jsou pouze barvy pásků.

ZKUŠEBNÍ KOMISAŘI

Ing. Darina Škařupová, zkušební komisař III. tř., licence č. 3/00216

Libor Škařupa, kušební komisař III. tř., licence č. 3/00216

(Na 1. kyu (poslední hnědý pásek) zkouší národní instruktoři federace, na 1. dan (černý pás) a výše zkouší mezinárodní zkušební komisař.

ZKUŠEBNÍ ŘÁDY

Zkušebním řád ČSKe, ke stažení zde: zkušební řád

Pomůcka pro přípravu na kumite ke stažení zde: kumite

BARVY PÁSKŮ A MIN. VĚK

8. KYU (bílý pás) – min. 6 let

7. KYU (žlutý pás)

6. KYU (zelený pás)

5. KYU (fialový pás)

4. KYU (fialový pás)

3. KYU (hnědý pás)

2. KYU (hnědý pás)

1. KYU (hnědý pás)

1. DAN (černý pás) – min. 15 let