ZÁKLADNÍ INFORMACE

Karate jsme začali v Olomouci vyučovat v listopadu roku 2014. Zakladateli akademie jsou Libor Škařupa 3. DAN (trenérská licence 2. tř. FTK UP, mezinárodní rozhodčí, zkušební komisař) a ing. Darina Škařupová 3. DAN (trenérská licence 2. tř. FTK UP, mezinárodní rozhodčí). Zaměřujeme se na základní pohybové dovednosti, sebeobranu a výuku KARATE STYLU “SHOTOKAN” pro děti již od 5 let věku. NAŠI ŽÁCI JSOU NĚKOLIKANÁSOBNÍ MEDAILISTÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY A SVĚTA ve sportovním a v tradičním karate mezinárodní federace WFF sports, ETKF (European traditional karate federation), a federace ITKF (International traditional karate federation). Do roku 2014 jsme trénovali ve Valašském Meziříčí. V roce 2014 jsme začali jsme vyučovat karate v tělocvičně Box klubu Gambare, po asi roce nác bylo již více naž 40 a přesunuli jsme se do tělocvičny TJ Milo. V roce 2019 jsme zahájili výuku v pronajatých prostorách v centru Olomouce, moderních a profesionálně vybavených pro výuku bojových umění a sebeobrany. Trenéři (pořadí dle foto viz. níže) Klára Škařupová 1. DAN, Ing. Darina Škařupová 3. DAN, Libor Škařupa 3. DAN, Adéla Leznová 1. DAN a Viktor Škařupa 1. DAN, se pravidelně účastní odborných seminářů a školení, vedené Japonskými mistry karate. 

PROFESIONÁLNĚ VYBAVENÉ PROSTORY

Přímo v centru Olomouce s výbornou dopravní dostupností (MHD, tramvaj), vyučujeme v nových, modernizovaných a profesionálně vybavených prostorách, kde je podlaha ze speciálních karate žíněnek (tatami) a celkem dvě tělocvičny – japonsky dojo, o rozměrech: 120m2 a 70m2, oddělené sociální zázemí včetně sprchy a oddělených šaten.

ZÁVODNÍ ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ

Vybraní závodníci na základě výsledků z národních soutěží, jsou zařazeni do reprezentace ČR a účastní se soutěží, kde se setkávají s různými styly karate a kde si mohou své síly a dovednosti porovnat jak v tradiční tak i sportovní formě karate. V závodním týmu děti absolvují speciální tréninky zaměřené pro závodní disciplíny.

Náš závodní tým se účastní a reprezentuje naši akademii  a českou republiku na pohárech talentů, národních pohárech, mistrovství České republiky, Evropských i Světových pohárech, mistrovství světa i Evropy, přátelských mezinárodních soutěží,  krajských pohárech, otevřeném mistrovství Moravy a Slezska, Grand Prix.

V naší akademii (v Olomouci) máme mistry ČR, mistry Evropy i mistry světa … Na soutěžích naši závodníci získávají řadu úspěchů, obsazují přední příčky v řadě závodních kategorií nebo vybojovali pohár za nejúspěšnější klub na soutěži. Výsledky našeho závodního týmu zde …

POŘÁDÁME LETNÍ I ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Každý rok pořádáme letní i zimní soustředění, víkendové akce. Na těchto akcích jsou speciální tréninky a program kolektivních soutěží a her.

KLÁRA A VIKTOR ŠKAŘUPOVI NA ČT4 SPORT

VIDEO ZÁZNAM z roku 2013 na ČT4 Sport, Klára Škařupová (6 let) a Viktor Škařupa (5 let) v závodní disciplíně EN-BU. Útok a obrana předvádí nacvičené sekvence po dobu jedné minuty (plus nebo minus 5 vteřin). Sestava představuje bojové akce v situacích, které se neustále dynamicky mění. Důraz je kladen na razanci a dokonalost provedení technik obou bojujících, představivost, tvořivost.

ČINNOST AKADEMIE KARATE OLOMOUC JE PODPOROVÁNA